katmoor (katmoor) wrote,
katmoor
katmoor

Последний довод королей (с)

Предисловие

Данный материал взят мною на ресурсах укрармии . конкретно у feldherrnhalle в Последний довод королей (с)

Он интересен тем как они представляют армию ЛДНР

Вирішив розібратися в артилерійській бригаді 2 АК НМ ЛНР. В доповіді СБУ вона фігурує просто як "артилерійська бригада", котра нібито немає номеру. Себто така безномерна військова частина.

Список військових частин двох армійських корпусів республіки.

Дана артилерійська бригада бере свій початок з серпня 2014-го. На той момент у них було 8 "Градів" та 4 2С1. Найменували вони себе "Тайфуном". На даний момент з тих восьми БМ-21 дожило лише чотири, старожили досі служать в даній частині.

Машина загиблого екіпажу.

2014
Повноцінний процес формування почався в листопаді-грудні позаминулого року. В майбутній бригаді була батарея БМ-21 та МСТА-Б. Взагалі на той період у складі 2 АК було лише 12 МСТА-Б, серед яких три трофейних (належали казакам). Окрім цього їм активно поставляли Д-30. На серпень 2015-го у них вже був цілий дивізіон (15 Д-30). Вочевидь, що поставки техніки, озброєння і боєприпасів відбувалося поступово. Таким чином перед початком зимової кампанії 2014-15 років у них було не більше двох батарей. Мені вдалося знайти декілька фотографій даних гаубиць періоду осені-грудня позаминулого року:

Д-30 "Аврора".


Д-30 "Истина".


Д-30 "Мулатка".


Д-30 в зеленому окрасі.Д-30 "Дуся".

Батарея під час навчальних стрільб:


Перед новим головнокомандувачем 2 АК стояла важка задача - забезпечити "бригади" технікою і приготувати все для наступу. Особливу увагу довелося приділити артилерії лінійних підрозділів та майбутньої артилерійської бригади. Було прийнято рішення передати батарею казаків в підпорядкування артилерійській бригаді.

Батарея МТСА-Б донських казаків. Грудень 2014-го.

А це вже дві батареї (включаючи казаків) з особистими іменами "Цыганочка", "Славянка", "Ровеньчанка", "Нагайка", "Кикимора", "Луганчанка", "Анаконда", "Фея" "и очень много других..." як пише сам автор:Одна МСТА-Б була втрачена під час боїв за Дебальцево - рванув ствол.

Настав час і вищезгаданих 2С1 та БМ-21. Нажаль фігурант і джерело моєї статті не поділився фотографіями за 2014-м в такій мірі, як він це зробив з фотографіями періоду літа-осені 2015-го. Тим не менше, вдалося дещо знати, а саме 3 БМ-21 та 3 2С1. Очевидно, що процес формування ЗСН лише почав входити в активну фазу, але не зважаючи на це я можу із впевненістю сказати, що це далеко не вся артилерія даної частини котра потрапила в кадр.

2С1 на одному з складів Луганска.
БМ-21 "Град" та "водоворот".

Лише після боїв за Дебальцево засвітилася ціла батарея "Градів":

Відведення батареї бригади в лінії зіткнення. 28 лютого 2015 року.

Очевидно, що таку пріоритетну частину потрібно було охороняти. Таким чином росіяни виставили протиповітряну охорону в якості двох ЗРК "ОСА" та "Стрели-10". Окрім того піхотинцям були роздані ПЗРК "Игла". З ними каталася також рота(?) казаків в якості охорони артилерії.

ЗРК "ОСА". В той день, коли було зроблено фото, російський екіпаж з цього ЗРК збив український БПЛА.ЗРК "Стрела-10" та ПЗРК "Игла".


БТР-80 з ПЛ-1 з другого казачого батальйону.

Варто зазначити, що їм дістався трофейний "Ураган". Правда українські солдати з 27 реап втратили його в Донецькій області під час серпневих боїв. Взагалі там було втрачано 2 БМ-27 та дві ТЗМ до них. Російські куратори вирішили розділити навпіл трофеї "сепаратистів" і віддали один в 2 АК (інший пішов в майбутню артилерійську бригаду 1 АК "Кальміус").


Трофейний "Ураган" до і після перефарбування.

2015 рік
Тепер переходимо до 2015-го року. Після зимової кампанії керівництво АК зробило відповідні висновки. Більше того, тепер власне нікуди поспішати не треба і посилати в бій танки без вибухівки в ДЗ чи стріляти з 2Б16 без прицілів ніхто вже не буде. Поставки техніки, регулярні навчання, оформлення різного роду документів, видача "військового білету" (щось на кшталт нашої корички УБД) зробило з місцевих сепаратистів-махновців цілком регулярну армію. Хоч вона і з обмеженими можливостями.
Переходимо до нашої безномерної артилерійської бригади. У зв'язку з реформами (на весну-літо це вже буде друга реформа у плані ТЗ, перша була до зимової кампанії, третя буде в серпні-жовтні 15-го) бригада отримала свій номер - 10 в квадраті.


Весною-літом 15-го 10 арбр отримала ще 5 "Ураганів" і ТЗМ до них. Таким чином в бригаді вже була повноцінна батарея БМ-27. Окрім того куратори доукомплектовали дивізіон БМ-21 та 2С1. Червговий караван привіз і нову батарею МСТА-Б. Таким чином в бригаді було 18 БМ-21, 6 БМ-27, 18 2С1, 18 МСТА-Б. Є дані, правда без фото, що ще в серпні у них були Д-30.


"Ураган" і ТЗМ.

Перейдемо до 2С1. Як я вже згадував, їх є дивізіон (18 САУ). Нажаль зібарти усі по номерах мені не вдалося, але поділюся тим, що є.

2С1 на полігоні.

В дивізіоні є три батареї по 6 САУ (хоча це залежить від ситуації скільки буде в батареї/дивізіоні АУ/САУ). Відповідно перша батарея має номер С 1** (далі номер САУ), друга - С 2** і третя відповідно С 3**.
Перша батарея.
Отже, на даному етапі мені вдалося знайти лише 4/6 САУ з першої батареї з номерами С113, С122, С123 та С125:
САУ 2С1 1 батареї 10 абр.

Друга батарея.
З другою батареєю мені поталанило більше. Тут вдалося зібрати 5/6 2С1 з номерами С211, С222, С223, С224 та С225.

САУ 2С1 2 батареї 10 абр.


Друга батарея на стрільбах.

Третя батарея.
По третій батареї у мене найменше даних, вдалося знайти лише 2/6 2С1 з номерами С323 та С324.


САУ 3 батареї 10 абр.

БМ-21 "Град". Тут не вийде так порахувати по номерам, адже на дверях не нанесені б/н, лише ТЗ бригади.
Перша батарея БМ-21:


АУ МСТА-Б. Як я вже згадував, їх в бригаді також дивізіон (18 штук). В ньому досі є казача батарея та дві бригадні.

Казача батарея МСТА-Б.


"Нагайка" казаків.


Третя батарея (бригадна).

2016
Отже, під кінець 2015-го року 10 абр 2 АК НМ ЛНР стала потужним і забезпеченим на 100% підрозділом, справжньою артилерійською бригадою. Але на цьому процес реформування не закінчився. Війна - це прогрес у будь-якій сфері. Реформи в ЗСН не стоять на місці і стають більш нахабними з кожним роком. Здавалося б, що ще можна замінити/дати в дану бригаду ? Виявляється можна. Інколи мені здається, що російські куратори це майстри тролінгу. До чого це я ? У вересні-жовтні на західній Україні була розгорнута 44 оабр в котру передали дві батареї МСТА-Б з 55 оабр та відновили нові (для української армії) 152 мм АУ "Гіацинт". Настав 2016-й і караван привіз подарунки:

АУ "Гіанцинт", БМ-21 та нові "Урали"-632301 на базі 10 абр в Луганську.

Так в чому ж полягає реформа в даному випадку ? Річ в тім, що від них забрали дивізіон Д-30 та дивізіон 2С1 і віддали в інші бригади (батарея 2С1 пішла в 6 омсп Платова), а натомість їм прислали дивізіон (18 штук!!!) "Гіацинтів". Також планується розширити батарею БМ-27 "Ураган" до дивізіону. Таким чином в бригаді буде 18 220 мм БМ-27, 18 122 мм БМ-21 та 18 152 мм "Гіацинтів". Габарити у них великі, тому бригада має дві бази на одній з яких знаходять АУ.


"Гіацинт" на старій базі під час ремонту.

На рахунок "Уралів". Дані машини використовують як тягачі для 152 мм АУ. Нагадаю, такі "Урали" почали випускати з 2004 року.
Командування в бригаді також непросте. Мені вдалося дізнатися, що позивний комбрига - "Тамбов". Думаю нагадувати хто це такий не варто.

Tags: война на юго-западе
Subscribe

Buy for 100 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments