katmoor (katmoor) wrote,
katmoor
katmoor

Волк достаточно страшен.

Оригинал взят у feldherrnhalle в Чи настільки страшний вовк, як його малюють?


В даному матеріалі буде розглянуто армію ОТУ "Луганськ" та "Донецьк". Читати в інтернеті про те, що кажуть високі, але дурні та некомпетентні голови (принаймі в цьому питанні) це одне, а побачити, а ще краще попробувати власними руками, зовсім інше. Як би кгб не намагалася продитіяти ненамірному зливанню інформації (розташування військ, їхня кількість) завжди знайдеться якийсь унікум, котрий не бажаючи зла своїй стороні залиє фотографію в соціальні мережі. А такі задроти як швиденько збережуть фотографію та зроблять висновки. Ось і я робив такі висновки з 2015 року. Сказати те, що я кожного дня зберігав якісь фото та приділяв цьому весь час я не можу, але довелося затратити доволі багато зусиль аби зібрати дані, котрі будуть розміщені в даному матеріалі. Наскільки знаю, то зараз це називається OSINT. Вся інформація зібрана з відкритих джерел і несе виключно ознайомлюючий характер. Нище вам буде представлено списки техніки  (від МТ-ЛБ до САУ), котру вдалося ідентифікувати лише за бортовим номером та ТЗ на техніці. Одразу зазначу, що це мінімальні оцінки того, що є в ЛДНРБільше того, я не витрачав свій час на перегляд відео з навчань ОТУ аби витягнути звідти хоча б один б/н (довелося зробити декілька вийнятків), тому оцінка противника буде мінімальна від мінімальної. Я також не включив сюди реадн, мінбатри, птабатри, інженерну техніку. Не згадано тут і про підрозділ "Сомали", "Спарта", луганські БТрО, ОБСпН ("Чечен", "Хан", ОРБ ЛНР) і т.п. А це додаткові танки, БМП та БТРи (доволі багато). Розгляну виключно лінійні частини.

ОТУ "Донецьк": 1 окрема мотострілецька бригада


Одразу зазначу, що у всіх бригадах та полках НМ ЛНР та ДНР є повноцінний птабатр та мінбатр. Отже, що в мене вийшло: 51 БМП (серед яких лише 9 це БМП-2), 11 МТ-ЛБ, 9 БТРів, 12 САУ 2С1, 16 танків. Також зазначу, що я не рахував БРДМи.

Список бронетехніки 1 мсбр.

ОТУ "Донецьк": 3 окрема мотострілецька бригада
Бісова бригада. Бригада має доволі потужну артилерійську групу та танковий батальйон. Потрібно також розуміти, що якщо, наприклад, в табличці з 7 мсбр більше б/н ББМ ніж в табличці з 4 бригадою, то це зовсім не означає, що перша являється потужнішою. Просто у мене також є свої пріорітети. Забув додати до таблички 336-й танк :)


Список броенетхніки 3 мсбр.

ОТУ "Донецьк": 5 окрема мотострілецька бригада
"Оплот" - оплот спокойствия страны. 5 бригада, кістяк котрої склав підрозділ "Оплоту", являє собою, на мою суб'єктивну думку, найбоєздатнішу частину ОТУ "Донецьк" (він же колишній 1 АК).Танковий батальйон, як і більшість батальйонів донецьких бойовиків, має в основному Т-72. Були помічені і поставки Т-72 "Урал" та Т-72АВ. Не до кінця ясні б/н танків з номерами, до прикладу, 1103. Їх можна віднести як і до "Дизелю", так і до 5 бригади. Вирішив їх нікуди не відносити (а таких близько десяти).

Список бронетехніки 5 мсбр.

ОТУ "Донецьк": 9 окремий мотострілецький полк
Полк являє собою низькомотивовану та недієздатну частину. Той особовий склад, котрий міг би нормально та правильно воювати, покинув частину літом 15-го. В полку є ціла батарея Нон-К (вирішив все таки внести їх в таблицю). Доволі слабкий танковий батальйон в котрому є щонайменше два Т-72 "Урали". Хоча в списку танків відносно багато, але такі танки, як 6-9, 69, 71 і т.п. були ще літом-зимою 14-го. Теперішній склад тб можна оцінити лише за номерами 8**.


Список бронетехніки 9 мсп.

ОТУ "Донецьк": 11 окремий мотострілецький полк
На моє глибоке переконання, 11 мсп хоч і має відносно мало техніки, але особовий склад полку практично завжди на передовій. Вважаю дану військову частину та її особовий склад боєздатним та високомотивованим.


Список бронетехніки 11 мсп.

ОТУ "Донецьк": 2 окремий танковий батальйон "Дизель"
Все таки вдалося зібрати цілий танковий батальйон по бортовим номерам. Окрім танків має артилерійську батарею (можливо навіть самохідну. В 4 тб є/були Д-30 та батарея 2С1. Але про нього згадаємо пізніше). Лише сама кількість танків вже багато що каже про дане з'єднання.


Список бронетехніки 2 тб "Дизель".

ОТУ "Луганськ": 2 окрема мотострілецька бригада
На мою скромну аматорську думку, 2 мсбр ЛНР являє собою найбоєздатнішу військову частину в ОТУ "Луганськ" (танкісти, правда, можуть позмагатися з казаками з 6 мсп). Кістяк бригади склав батальйон "Заря" на базі якого дане угрупування було розвернуто в бригаду.


Список бронетехніки 2 мсбр.

ОТУ "Луганськ": 4 окрема мотострілецька бригада
Щодо даної військової частини бойовиків у мене є великі сумніві щодо їхньої боєздатності як бригади в цілому. Після їхньої провальної участі в зимовій кампанії (з успіхів можна назвати захоплення Гострої Могили) бійці даної бригади окрім полігону більше нічого і не бачили (принаймі у втратах їхні бійці не світяться). Родзинкою даної бригади являються танки Т-64А з ДЗ. Вважаю, що особовий склад підійшов з розумом до захисту своїх оголених панянок від рук мужчин-залицальників у вигляді "Фаготу". Декілька прикладів:
По суті, бригада не пасе задніх і з того, що вдалося зібрати особисто мені з відкритих джерел випливає, - бригада цілком здатна сформувати дві БТГр в разі наступу/оборони.

Список бронетехніки 4 мсбр.

ОТУ "Луганськ": 6 окремий мотострілецький полк
Полк надзвичайно цікавий та унікальний в своєму роді. Замість стандартних БМП в МСБ в них є МТ-ЛБ. Вони на них встановлюють НСВ, Зу, АГС. Про даний полк я детальніше писав у своїй статті в цьому журналі. Давайте глянемо що являє собою полк (недавно вдалося знайти більше 6 БМ-21 у них. Ростуть).


Список бронетехніки 6 мсп.

ОТУ "Луганськ": 8 окремий танковий батальйон "Август".


В даному тб є приблизно десяти Т-64А. Танкісти розуміючи патовість даної ситуації прийнялися обліплювати ДЗ свої танки. В одних це вийшло добре, в інших жахливо (в журналі також є стаття про це). Детальніше про модернізацію даних танків я напишу в майбутньому. Я також зауваження: в таблиці сказано, що в них 8 БТР-80. Це дійсно так. Принаймі так було раніше. Влітку 15-го в них регулярно світилося всього лиш три БТР-80 в їхніх розвідників. Скоріше за все вони передали частину своїх БТРів.

Список бронетехніки 8 тб "Август".

В статті також не згадано про артилерійські бригади та 100 мсбр НМ ДНР. Річ в тім, що по 100-й бригаді я взагалі не шукав. Можу точно сказати, що в них є танкова рота, повноцінний птабатр, МТ-ЛБ та БМП (№ танків такі: 413, 416, 417, 420, 423 та 425). Що стосується арбр (10 в ЛНР та 13 в ДНР), то я раніше писав про 10 арбр НМ ЛНР. Аналогічний штат бригади і в 13 арбр "Кальміус": два дивізіони 2С1, дивізіон Д-30, дивізіон БМ-21, дивізіон МСТА-Б, дивізіон (поки що неповний) 2А36 та 6 БМ-27.

Батарея МСТА-Б 13 арбр.

Одразу зазначу, що я готовий відповісти та підвтердити кожну БМП, кожний танк та САУ про котрі написано в статті. На все це у мене є фотодокази. Також важливою деталею є те, що в списку немає трофейної бронетехніки. А такої, згідно ЛА, в бойовиків близько чотирьох сотень.
В цілому можна сказати, що противник наростив мускули. Великий акцент зроблено на логістику, зв'язок (про що свідчать КШМ на базі БТРів та МТ-ЛБ, нові російські раідостанції в руках НЗФ) та інженерну техніку (від риття окопів до евакуації підбитої ББМ з поля бою). В основному акцент зроблений на танкові та артилерійські війська. Але головною проблемою, як і в нас, досі залишається недостатня кількість людей. Ви також повинні були помітити, що в частинах є БТР-70 та практично у всіх БМП-1 значно переважає кількість БМП-2. Чому так? Можливо тому, що противник нашого противника, себто ми, не являється якимось технологічно розвиненим та добре озброєним. Обидва воюють на відрижках військової міці радянського союзу.

Таким чином у мене виходить: 287 танків, 366 БМП, 76 БТРів, 124 МТ-ЛБ та 113 САУ 2С1.
Так, доволі страшний.
Tags: Армия России, ДНР, ЛНР, война на юго-западе
Subscribe

Buy for 100 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments